Harmonikaški centar - FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Harmonikaški centar - FORUM
 
Početna stranicaLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin

 

 Profesionalna harmonika

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Jasminka Lemić




Broj postova : 3
Join date : 26.03.2012
Age : 49
Lokacija : Velika Gorica

Profesionalna harmonika Empty
PostajNaslov: Profesionalna harmonika   Profesionalna harmonika Emptypon oľu 26, 2012 11:27 pm

Bok svima.
Baš sam se jučer prvi put oglasila na forum.hr, s istim topicom, al nema još odgovora tamo. Sad A ja mislila da to brzo ide. Al onda se sjetih da sam čula za vas, pa me evo i tu. Smile
Uglavnom, dragi moji harmonikaši, i ja se pridružujem uskoro vašem svijetu i tome se baš veselim. Smile Al imam jedan problem. Planiram kupiti profesionalnu harmoniku, pa kad već kupujem, da kupim pravu stvar. Znam da košta i voljna sam dati koliko treba. Znam da je to jedan poveći kredit, al šta je, tu je... Jer planiram s harmonikom i kruh zarađivati Smile (profesionalno, tj. rad u školi, al zašto ne i neka gaža, orkestar ili slično, eto, još jedan entuzijast Smile ) Tako da, stvarno mi treba ono - nešto kvalitetno, dobro, profesionalno, ne neka srednja klasa, nego stvarno vrhunska stvar, top stvar. Jer radim u muzičkoj školi, zapravo na dvije muzičke sam, završila sam Muzičku akademiju, al kako nemam punu satnicu, a plan je otvaranje i harmonike, gdje sam ja "u igri" kad se to ostvari, pa sad uskoro postajem srednjoškolac - ponovo :-) ... i moram imati instrument da završim srednju školu, i koji će mi trebati kasnije za posao. E da, zaboravih napomenuti, osnovnu muzičku sam završila harmoniku. Tako da, moja harmonika iz osnovne je ono - "osnovna", i dalje od toga se ne kužim u harmonike pa pišite sve kaj znate: od marke, cijene, gdje i kako nabaviti (iako, meni ne bi bio problem i otići preko grane kupiti si ju, jer ovi zastupnici za Hrvatsku sigurno uzimaju neku svoju proviziju pa treba sve odvagnuti, kako i gdje je najbolje kupiti ju... doduše, ne znam ništa o tome, pa please, pišite), pa do karakteristika koje bi trebala imati. Jedino što ja znam o harmonici kakva meni treba je da mora imati neki konverter koji pretvara basove u kromatske. A ja nikad vidla, nikad čula za to, jer u osvnoj sam svirala na "običnoj" harmonici, pa ljudi, please, pomagajte! Htjela bi i harmoniku s više registara, e sad, jel mi treba ona koja ima dvije grupe basova, onak odijeljeno, ne znam se izraziti, al sigurno znate šta mislim... I da, moja iz osnovne ima 120 basova, jel trebam tražiti isto takvu, il mi treba veća? Ova moja "osnovna" je prilično teška i zamara me kad ju duže sviram. Pa ne znam kako bi se nosila s težom, tj. od 140 basova pa nadalje. Al vjerojatno razlika u kilaži je od instrumenta do instrumenta, predpostavljam...
I još samo jedno pitanje: pričala sam s jednim profesorom preko maila, koji radi u Varaždinu, i rekao mi je da se koriste i klavijaturne i one s dugmima (jel se to ispravno kaže bayan?, tj. dugmetare, ja znam za taj izraz). Pa me zanima, koja je bolja, klavijaturna ili s gumbićima? Tj koja ima više sviračkih mogućnosti? Predpostavljam ona s bumbićima. Što mi preporučujete? Tu s gumbićima nisam nikad svirala (uostalom, kao i onu s tim konverterom za basove), pa ništa ne znam o tome.
Ljudi, molim vas, pomagajte. I hvala svima, ljubim vas! :*
[Vrh] Go down
Anamarija Nerad

Anamarija Nerad


Broj postova : 5
Join date : 16.01.2011
Age : 39
Lokacija : LIPOVLJANI

Profesionalna harmonika Empty
PostajNaslov: Re: Profesionalna harmonika   Profesionalna harmonika Emptyčet tra 05, 2012 7:49 pm

Lijep pozdrav Jasminka Smile
Evo preko foruma prvi puta čujem za Vas, ali je lijepo čuti da postoje entuzijasti koji se pronalaze u harmonici Smile
Možda da Vam dam neke smjernice, harmonikaški krug u Hr nije tako velik, međusobno se svi manje-više znamo, i kojem god profesoru harmonike da se obratite reći će Vam gotovo isto, predlažem da sami izaberete jednog profesora harmonike koji će Vam pomoći u izboru kupnje instrumenta, jer ja bi Vam predložila riješenje po svom izboru, a neki drugi kolega/kolegica po svom, tako da je najbolje da sami izaberete jednog kolegu i da uz njegovu sugestiju zajedno riješite kupnju instrumenta.
Ono što je sigurno, za polaganje srednje škole za harmoniku svakako su potrebni bariton basovi, ili mi to još zovemo kromatski bas. A u desnoj je onda svejedno da li su dugmići (bajan) ili je klavirska, danas su one ravnopravne, i u svijetu ima jednako dobrih svirača i na klavirskoj i na dugmićima.
Ali Vi ćete trebati imati i satove s nekime tko će Vas pripremati za polaganje ispita, pa je možda najbolje da s tim kolegom/kolegicom riješite kupnju instrumenta.
Evo, nadam se da sam Vam malo pomogla Smile

Ako smijem pitati, koji smjer ste završili na akademiji? Neki instrumentalni ili teoretski?

pozdrav Laughing
[Vrh] Go down
Marija Plentaj
Admin
Marija Plentaj


Broj postova : 21
Join date : 16.01.2011

Profesionalna harmonika Empty
PostajNaslov: Re: Profesionalna harmonika   Profesionalna harmonika Emptypet tra 06, 2012 8:15 pm

Mislim da vas je kolegica dobro savjetovala.
Najbitnije je naći profesora s kojim ćete se sve dogovoriti - od programa, do modela harmonike. Možda pređete na bayan, a možda ostanete na klavirskoj. To je za početak najvažnija stvar, a onda treba gledati marke i cijene.
Ako trebate neke informacije u vezi profesora - samo pitajte Smile
[Vrh] Go down
https://ha-ce.forumhr.com
Jasminka Lemić




Broj postova : 3
Join date : 26.03.2012
Age : 49
Lokacija : Velika Gorica

Profesionalna harmonika Empty
PostajNaslov: Re: Profesionalna harmonika   Profesionalna harmonika Emptypon tra 09, 2012 1:56 pm

Anamarija, kako je svijet mali. Smile
Izguglala sam te i vidjela da si i ti u IGK. Smile Ja sam bivši zboraš. A tu i tamo dođem na neke koncerte koje sam pjevala. A od harmonikaša u IGK, jednom prilikom sam upoznala i razmijenila broj s Valentinom Futač, sigurno se znate.
U svakom slučaju, hvala za savjet, planiram se javiti kolegama u Umjetničkoj školi Franje Lučića, u Velikoj Gorici, gdje živim i gdje sam išla u osnovnu (samo nekada je to bilo Narodno sveučilište Juraj Kokot), pa ću i uz njihovu pomoć probati što se da u vezi savjeta za kupnju, satova instrumenta i sl. A i na taj način bi i rado da probam harmonike, pa će mi i to pomoći pri izboru kupnje. Dosta kolega tamo znam, pa mi je tako i najlakše.
Što se tiče satova, meni nije problem čitanje nota, nasvirala sam se literature i literature. Što klavirske, u srednjoj i na akademiji, što raznorazne druge na još par instrumenata koje sam svirala: od harmonike i klavira, pa do klarineta, trombona, blok flaute, gitare i tambura. Ovih zadnjih pet nije da sam ekspert, al recimo da se snalazim. Smile Tako da, za vježbanje ne brinem, al trebat ću sigurno pomoć u ovome na nekim drugim segmentima, jer moje znanje harmonike je ipak osnovnoškolsko. Doduše, što se tiče desne ruke na klavirskoj harmonici, to me ne brine, jedino taj bajan nikad nisam svirala. I taj kromatski bas bi mi bio nešto sasvim novo. Tako da, mislim da ću, kao nepoznavalac toga, imati muke s odabirom klavirske ili bajan tehnike. Al nadam se da ću to riješiti. Smile I sad, kad pričamo o tim satovima, zanima me, koliko se naplaćuje sat instrukcija? Ja znam koliko ja uzimam za solfeggio, harmoniju i ostale teoretkse predmete, al ne znam koje su cijene satova instrumenata, tj. ne znam jer se dosad nisam informirala, nisam još pitala koliko npr. moji kolege uzimaju za sat. Koji je raspon cijena od prilike?
E da, završila sam VIII. odjel, profesor glazbene kulture. Predajem solfeggio u osnovnoj muzičkoj. Danas mi je žao što nisam išla na teretski odjel jer sam bila teoretičar u srednjoj, čisto radi nekih prilika za posao jer se sve jako formalno gleda, al kad sam upisivala faks, nakon kemije koju sam studirala (dakle, nakon muzičke nisam ni imala plan ići dalje na akademiju), nisam ni znala kud bi ni što bi, niti sam znala koja je razlika. A i trebalo se vratiti u formu, najviše sviračku, pa me tada bilo malo frka prijemnog. Danas je ironija ta što recimo, ne mogu predavati u srednjoj, al zato uredno dajem instrukcije i iz srednjoškolskih teoretskih predmeta, i to vrlo uspješno, a to vidim po tome jer me preporučuju. Tako da mi ni harmonika nije strana, iako imam samo osnovnoškolsko znanje, jer harme jako dobro skidam. A eto, nadam se da ću uspjeti i završiti tu srednju nekako, vele da nikad nije kasno i to je moja deviza. Smile
[Vrh] Go down
Jasminka Lemić




Broj postova : 3
Join date : 26.03.2012
Age : 49
Lokacija : Velika Gorica

Profesionalna harmonika Empty
PostajNaslov: Re: Profesionalna harmonika   Profesionalna harmonika Emptypon tra 09, 2012 1:58 pm

Marija Plentaj je napisao/la:
Mislim da vas je kolegica dobro savjetovala.
Najbitnije je naći profesora s kojim ćete se sve dogovoriti - od programa, do modela harmonike. Možda pređete na bayan, a možda ostanete na klavirskoj. To je za početak najvažnija stvar, a onda treba gledati marke i cijene.
Ako trebate neke informacije u vezi profesora - samo pitajte Smile

Marija, informacije nikad nisu na odmet. Smile I hvala! Objema! Smile
[Vrh] Go down
Marija Plentaj
Admin
Marija Plentaj


Broj postova : 21
Join date : 16.01.2011

Profesionalna harmonika Empty
PostajNaslov: Re: Profesionalna harmonika   Profesionalna harmonika Emptypon tra 09, 2012 3:22 pm

Molim Smile

Vidim da ćete se za sve ostalo snaći, a što se tiče cijena satova - nema pravila Smile Sve ovisi od osobe. (Glupo mi je spominjati cifre kad svatko od nas ima različitu "tarifu" i opet se onda glupo pozivati na "čuo sam da onaj puno manje naplaćuje"... Onda će vas taj isti savjetovati da kod tog i odete.).
Nadam se da nećete baš bankorotirati s tim satovima, a gledajte da si ih stavite možda svaka 2 tjedna pa se onda stvarno dobro pripremite za satove.

I sretno!
[Vrh] Go down
https://ha-ce.forumhr.com
Anamarija Nerad

Anamarija Nerad


Broj postova : 5
Join date : 16.01.2011
Age : 39
Lokacija : LIPOVLJANI

Profesionalna harmonika Empty
PostajNaslov: Re: Profesionalna harmonika   Profesionalna harmonika Emptypon tra 09, 2012 4:08 pm

Harmonikaški orkestar IGK Smile da, prvo sam mijenjala Gogu dok je bila na porodiljskom, a onda sam još neko kratko vrijeme uskakala sa kojom odradom probe, ali zbog radnog odnosa u Požegi i Novskoj, putovanje je oduzimalo dosta vremena, a i financijski je to bio izdatak, tako da od ljeta više ne radim s njima, ali su mi ostali kao vrlo dragi u sjećanju, da Valentinu i sve tamo znam Smile

Pa samo bi htjela odgovoriti na pitanje o cifri za satove, kolegica je rekla da svatko ima neku svoju cifru, i to se slažem, ali čisto okvirno, cijena jednog sata od 45min koji drži instrumentalista sa završenom akademijom je 100kn. To ovako zvuči dosta, ali baš sam nedavno imala debatu sa cijenama oko privatnih satova.
Ono što je najbitnije je to o kome se radi, da li su ti satovi instrukcije (krpanje rupa), netko tko se priprema za prijemni, dodatni satovi za napredne.... Nitko od nas nije milijunaš i da ne zna kuda bi sa novcima, bitno je u toj cijeloj priči i koliko puta tjedno se dolazi. Zaključak, zaista postavljanje cijene satova je individualno! Smile
Ali isto tako zastupam da se trebamo držati 45min=100kn, i onda na tu cijenu varirati!!!

Odlično je to Jasminka što ste svirali instrumente, znači to je negdje u prstima, niste samo teoretičar Smile samo sam zbog toga pitala koji ste smjer završili.

Puno sreće i strpljivosti Smile

Jasminka Lemić je napisao/la:
Anamarija, kako je svijet mali. Smile
Izguglala sam te i vidjela da si i ti u IGK. Smile Ja sam bivši zboraš. A tu i tamo dođem na neke koncerte koje sam pjevala. A od harmonikaša u IGK, jednom prilikom sam upoznala i razmijenila broj s Valentinom Futač, sigurno se znate.
U svakom slučaju, hvala za savjet, planiram se javiti kolegama u Umjetničkoj školi Franje Lučića, u Velikoj Gorici, gdje živim i gdje sam išla u osnovnu (samo nekada je to bilo Narodno sveučilište Juraj Kokot), pa ću i uz njihovu pomoć probati što se da u vezi savjeta za kupnju, satova instrumenta i sl. A i na taj način bi i rado da probam harmonike, pa će mi i to pomoći pri izboru kupnje. Dosta kolega tamo znam, pa mi je tako i najlakše.
Što se tiče satova, meni nije problem čitanje nota, nasvirala sam se literature i literature. Što klavirske, u srednjoj i na akademiji, što raznorazne druge na još par instrumenata koje sam svirala: od harmonike i klavira, pa do klarineta, trombona, blok flaute, gitare i tambura. Ovih zadnjih pet nije da sam ekspert, al recimo da se snalazim. Smile Tako da, za vježbanje ne brinem, al trebat ću sigurno pomoć u ovome na nekim drugim segmentima, jer moje znanje harmonike je ipak osnovnoškolsko. Doduše, što se tiče desne ruke na klavirskoj harmonici, to me ne brine, jedino taj bajan nikad nisam svirala. I taj kromatski bas bi mi bio nešto sasvim novo. Tako da, mislim da ću, kao nepoznavalac toga, imati muke s odabirom klavirske ili bajan tehnike. Al nadam se da ću to riješiti. Smile I sad, kad pričamo o tim satovima, zanima me, koliko se naplaćuje sat instrukcija? Ja znam koliko ja uzimam za solfeggio, harmoniju i ostale teoretkse predmete, al ne znam koje su cijene satova instrumenata, tj. ne znam jer se dosad nisam informirala, nisam još pitala koliko npr. moji kolege uzimaju za sat. Koji je raspon cijena od prilike?
E da, završila sam VIII. odjel, profesor glazbene kulture. Predajem solfeggio u osnovnoj muzičkoj. Danas mi je žao što nisam išla na teretski odjel jer sam bila teoretičar u srednjoj, čisto radi nekih prilika za posao jer se sve jako formalno gleda, al kad sam upisivala faks, nakon kemije koju sam studirala (dakle, nakon muzičke nisam ni imala plan ići dalje na akademiju), nisam ni znala kud bi ni što bi, niti sam znala koja je razlika. A i trebalo se vratiti u formu, najviše sviračku, pa me tada bilo malo frka prijemnog. Danas je ironija ta što recimo, ne mogu predavati u srednjoj, al zato uredno dajem instrukcije i iz srednjoškolskih teoretskih predmeta, i to vrlo uspješno, a to vidim po tome jer me preporučuju. Tako da mi ni harmonika nije strana, iako imam samo osnovnoškolsko znanje, jer harme jako dobro skidam. A eto, nadam se da ću uspjeti i završiti tu srednju nekako, vele da nikad nije kasno i to je moja deviza. Smile
[Vrh] Go down
Sponsored content





Profesionalna harmonika Empty
PostajNaslov: Re: Profesionalna harmonika   Profesionalna harmonika Empty

[Vrh] Go down
 
Profesionalna harmonika
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Prodaje se harmonika

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Harmonikaški centar - FORUM :: Stručna pitanja :: Stručna pitanja-
Forum(o)Bir: